توصیه‌های آیت‌الله سیدان به مسئولان برای خدمت‌رسانی به زائران ‌

آیت الله سیدان استاد برجسته حوزه در خصوص ارایه راهکارهای خدمت رسانی به زائران در دهه‌ آخر ماه صفر اظهارداشت:یکی از برنامه هایی که باعث حفظ مکتب اهل بیت (ع) شده است و اکنون تأثیرگذاری بسیاری نیز دارد مسئله زنده نگهداشتن شعائر اسلامی است که یکی از آنها موضوع توجه به شهادت و ولایت خاندان رسالت است.

وی ادامه داد: بر همین اساس نهادها، مسئولان و هیأت مذهبی، مختلف در کنار مردم به این موضوع توجه دارند و بر همین اساس نیز در ایام شهادت و ولادت ائمه اطهار نیز، برنامه‌های خاصی انجام می‌شود که یکی از آنها، موضوع برگزاری مراسم شهادت در دهه آخر ماه صفر است.

این استاد حوزه بیان کرد: همچنین مراسم جاماندگان اربعین حسینی نیز که از میدان ۱۵ خرداد به سمت حرم رضوی با حضور زائران و مجاوران برگزار می‌گردد، باید با شکوه بیشتری انجام شود.

وی اظهارکرد: بر همین اساس و با توجه به حضور زائران در این ایام ، مسئله پذیرایی از زائران و مجاوران در موضوعات مختلف خدمت رسانی باید همراه با توصیه‌های دینی در برخورداری از اخلاق حسنه باشد تا مورد رضایت و عنایت خداوند متعال و لطف معصومین (ع) قرار گیرند.

آیت‌الله سیدان گفت: باید به خدمتگزاری برای زائران و مجاوران رضوی افتخار کرد و این در حالی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران و با توجه به اهمیت تشیع و اسلام در کشور، باید هر کس به وظیفه خود در حفظ شعائر دینی عمل کند.

این استاد حوزه علمیه مشهد افزود: زیارت ، بیعت با امام معصوم (ع) است و توجه مردم به این موضوع میتواند موجب گسترش فضای مناسبی در جامعه شود.