پیش‌بینی ۱۵۰ هزار نفر شب ظرفیت اسکان در مدارس مشهد‌

حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در قرارگاه مردمی نجمه خاتون در جلسه توجیهی و برنامه ریزی عملیاتی پویش مردمی خدمت به زائران دهه پایانی صفر اظهارداشت:برنامه‌ریزی و هماهنگی برای خدمت به زائران پایان ماه صفر از خرداد ماه گذشته شروع شده است و با بسیح همه ظرفیت‌ها در حوزه برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی، خدمت رسانی در این زمینه افزایش خواهد یافت.

وی افزود: باز ماندن عاشقان اهل بیت(ع) (جاماندگان حسینی) از مراسم زیارتی پیاده روی اربعین، امسال حضور زائران را در مشهد پررنگ تر خواهد کرد و دهه پایانی صفر متفاوتی در مشهد و حرم مطهر امام رضا(ع) رقم خواهد خورد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: دهه پایانی صفر امسال شرایط متفاوتی در مقایسه با سال‌های اخیر خواهیم داشت؛ پس از گذشت ۲ سال شیوع کرونا احتمال حضور ۶ تا ۸ میلیون مسافر برای برای روزهای پایانی ماه صفر در مشهد پیش بینی شده است.

حجت الاسلام گنابادی نژاد خاطرنشان کرد: ظرفیت اسکان زائران در کلانشهر مشهد برای دهه پایانی صفر در مجموع ۶۰۰ هزار نفر شب هدف‌گذاری شده؛ از این تعداد ۱۵۰ هزار نفر شب ظرفیت اسکان در مدارس مشهد پیش‌بینی شده است.

وی اظهارداشت:گروه‌های مردمی که می‌خواهند داوطلبانه به زائران خدمت کنند، می‌توانند با حضور در قرارگاه‌های مردمی در بخش‌های مختلف خدمات رسانی کنند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: قرارگاه مردمی نجمه خاتون با هدف حمایت و ساماندهی ظرفیت های مختلف بانوان برای میزبانی از زائران دهه آخر صفر در ۱۳ منطقه شهری با هدف فعالیت در ۵ محور اسکان، پذیرایی، ایاب و ذهاب، ارائه خدمات شغلی و مشارکت های نقدی ایجاد خواهد شد.